Kredi Kartı Güvenliği

Kredi Kartı Güvenliği

Sitemizde Sadece 3D Secure Sistemi İle Alışveriş Yapılmaktadır

Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure)

Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede kart sahibi harici kişiler kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesini önlemektedir.

3D Secure Nedir?

3D secure sisteminde, müşteriler herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartın ait olduğu bankanın web sitesine yönlendirilerek, kredi kartına ait bir şifre ile onaylama işlemini gerçekleştirmektedir. Böylelikle kart bilgileri başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifreyi sadece kart sahibi bildiği ve bilgiler kendi bankasının web sitesi dışında kullanılmadığı için işlem güvenliği sağlanmaktadır.

3D Secure Neden Güvenlidir?

3D secure sisteminde sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Kart sahibi dışındaki kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılması engellenmektedir.

SSL (Secure Socket Layer)

SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifreleme 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten de anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.